trende
7/24 WhatsApp İletişim Hattı
WhatsApp Üzerinden Bilgi Alabilir. Fiyat Teklifi Talep Edebilirsiniz.
WhatsApp Hattı

Boya yapılacak zemin nasıl olmalı?

Boya yapılacak zemin nasıl olmalı?

Boya yapılacak zeminin doğru hazırlanması, boyanın dayanıklılığını, görünümünü ve uzun ömürlülüğü açısından önemlidir. Var olan boyanın en asil biçimde duvardaki yerini alabilmesi için en başta zeminin uygun hale getirilmesi gereklidir.

Temiz Zemin: uygulama öncesi önem taşıyan en önemli unsurdur. Boya yapılacak olan yüzeyde toz ve kir kalıntıları olmamalı. Yüzeylerde kimi zaman rastlanan kir, yağ, leke ya da eski boya kalıntılarını ber taraf etmek kaliteli bir uygulama için oldukça önemlidir.

Düz Bir Zemin: boyanın yapılacağı yüzeyin deliksiz, çatlaksız, çivisiz ya da düzensiz boya uygulamalarından arındırılmış olmalıdır. Çalışmayı zor hale getiren bu durumlardan kurtulmak amacıyla boya öncesinde bir takım alçı ile tamirat işlemleri yürütülebilir.

Ersin Boya Badana 0539 683 80 09

Astarlı Zemin: Boya yapılacak yüzeylerin ahşap ya da sıva olması durumunda astarlama işlemlerine ihtiyaç duyulabilir. Astar sayesinde zemin düzgün bir şekilde boyanarak boyanın zemine sıkıca tutması sağlanabilir.

Zemin Nem Kontrolü: Boya öncesinde uygulama yüzeyinin sahip olduğu nem dengesi kontrol edilmelidir. Nemli bir yüzeye boya yapılması zaman içerisinde kabarma ve soyulmalara sebep olabilir. Kuru bir zemin en uygun boya yüzeyini oluşturur.

Kaliteli Havalandırma özelliğine sahip bir alan içerisinde bulunan boya zemini, hızlı kuruma sağlar. Boyanın kimyasal kokusunun da kısa sürede bertaraf edilmesine imkân sunar.

Tüm bu aşamaları yerine getiren zeminler üzerinde sağlam ve estetik bir boya uygulaması yapılabilir.

İletişim 0539 683 80 09

18 Haziran 2016
Boya yapılacak zemin nasıl olmalı? için yorumlar kapalı
4.115 görüntülenme
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Call Now Button