trende
7/24 WhatsApp İletişim Hattı
WhatsApp Üzerinden Bilgi Alabilir. Fiyat Teklifi Talep Edebilirsiniz.
WhatsApp Hattı

Hangi boya türü hangi yüzeylerde kullanılmalı?

Hangi boya türü hangi yüzeylerde kullanılmalı?

Boya türüne karar verirken; doğru sonuçlar için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Boya uygulamasının yapılacağı zeminlerin özellikleri farklı olabiliyor. Buna bağlı olarak farklı yüzeyler için kullanılması gereken boya türleri de birbirinden farklıdır.

Farklı yüzeylerin boya işlemleri yürütülürken; uzun ömürlü ve estetik sonuçlar amaçlanmalıdır. Özen gerektiren bir uygulama yapılırken zemin için en doğru boyanın tercih edilmesi oldukça önemlidir.

Doğru bir boya türünü seçerken; yüzeyin türüne paralel hareket edilmelidir. Öncelikle kullanım amacına ve maruz kalacağı faktörlere bağlı şekilde türüne karar verilmelidir.

Ersin Boya Badana 0539 683 80 09

İç mekân duvar alanlarında yapılan uygulamalar için lateks ve akrilik boyalar tavsiye edilir. Lateks boya türleri, su bazlı oldukları için hızlı kuruma özelliğinin yanı sıra; kokusuzdur.

Yine kolay temizlenebilme detayları sayesinde sıklıkla tercih edilirler. Akrilik boya türleri de su bazlıdır. Yüksek dayanıklılık özelliği ile ön plana çıkarlar. Özellikle iç mekân ve ahşap yüzeyler boyanacaksa, su bazlı ahşap boyaları tercih edilmelidir.

Dış cephe boyaları ise daha çok çevresel faktörlere dayanabilen boya türleridir. Güneş ışığı, yağmur, rüzgâr gibi dış etkenlere karşın uzun yıllar dayanıklılık sağlar.

Akrilik dış cephe boya türleri, ahşap, beton, metal gibi yüzeyler için tercih edilir. Su geçirmez yanıyla doğru biçimde uygulandığında dış cephe tasarımlarında istenen etkiyi sunar.

Metal yüzeylerde uygulandığında; paslanmayı önleyen türüyle ön plana çıktığından da söz edilebilir.

İletişim 0539 683 80 09

18 Haziran 2016
Hangi boya türü hangi yüzeylerde kullanılmalı? için yorumlar kapalı
2.856 görüntülenme
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Call Now Button