trende
7/24 WhatsApp İletişim Hattı
WhatsApp Üzerinden Bilgi Alabilir. Fiyat Teklifi Talep Edebilirsiniz.
WhatsApp Hattı

Dış Cephe Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Dış Cephe Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Dış Cephe Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz sorusuna cevap olarak boya seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk husus boyanın kalitesidir. Kaliteli boya özelliklerine bakıldığında zemini iyi tutuş sağlanması kabarma ve çatlama gibi deformelerin yaşanmaması gerekir.

Boyanın pigmentasyonunun yüksek olması oldukça önemlidir. Leke tutmaması, parlaklığının yeterli olması, kuruma süresinin kısa olması ve uygun maliyeti gibi pek çok faktöre dikkat etmek gerekir.

Boyanın yağmur, fırtına, güneş gibi etkenlere dayanıklı olması oldukça önemlidir.

Dış cephe boya uygulanırken boyanacak zeminin uygun olması gerekir. Kabarmaların ve pürüzlüklerin giderilmesi boyanın daha kaliteli durmasına imkan sağlar. Boya öncesinde bir türlü yüzeylerin daha pürüzsüz hale getirilmesi gerekir.

Dış Cephe İçin Hangi Boya Kullanılmalı? 0539 683 80 09

Dış cephe için hangi boya kullanılmalı sorusuna cevap olarak boya seçimini su bazlı boyalardan yana kullanmak daha uygun olur. Su bazlı boya çeşitleri arasında yer alan akrilik bazlı silikonlu ve grenli boya çeşitleri sıklıkla tercih edilen türler arasında yer alır.

Özellikle silikonlu boya çeşitleri kir tutmayan özelliğe sahip olduğundan diğer boya çeşitlerine göre daha avantajlı haldedir. Kolay kullanım imkanı sunması yönünden de pek çok avantaja sahiptir.

Dış cephe boyalarını estetik görüntüye sahip olması gerekir. Dış ortam şartlarına uygun olması büyük önem kazanır. Herhangi bir nedenden dolayı renk solmasının yaşanmaması gerekir.

02 Haziran 2023
Dış Cephe Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için yorumlar kapalı
2.852 görüntülenme
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Call Now Button